Сите категории
×

Контактирајте се.

OUXI Electric Bikes

Дома /  Производи /  OUXI Електрични велосипеди

OUXI Електрични велосипеди

Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream

Q8 Електричен велосипед со сон на урбаниот комутатор на педалите

  • Вовед
Вовед

Откријте го Q8 Електричниот велосипед со систем за асистенција на педали (PAS), највисоко решение за урбано патување. Овој 20-инчен модел може да се пофали со ергономичен дизајн во елегантен црн, совршен за навигација на прометните градски улици. Со моќниот мотор со брзина од 250W, испорачува непречено возење и може да постигне брзина до 25км/ч. Импресивниот максимален проток од 40-55 километри со едно полнење обезбедува сигурна дневна употреба.

Q8 доаѓа опремена со стабилен IP54 водоотпорен рејтинг, што го прави отпорен против разни временски услови. Опремена е со 26-инчни надувачки гуми кои нудат удобност и издржливост, заедно со предната и задна суспензија за несоодветна апсорпција на шокови низ сите терени. Системот за брзина од 7 нивоа shimano обезбедува различни опции за возење, додека хидрауличните кочници обезбедуваат прецизна и безбедна запирање на моќта.

Овој електричен велосипед поддржува значителен максимален товар од 150 килограми, угостителство за широк спектар на возачи. Неговиот интелигентен дигитален дисплеј ве информира за состојбата на батеријата, брзината и растојанието. Изберете помеѓу 10AH-15AH батерија капацитети да одговараат на вашите потреби; тие се полнежи користејќи универзален 110V-240V влез на 50 или 60Hz фреквенции.

Значајните додатоци вклучуваат песочни гуми за зајакнат зафат, и двојна суспензија за послатко возење дури и на груби површини. Без разлика дали за секојдневно патување или слојно возење, Q8 Electric Bike е ефикасен и стилски избор кој ги спојува перформансите со практичноста.

Име.Електричен велосипед со PASМодел не.Q8  20 инчи
Големина на производот140*20*70 см.Големина на картонот143x23x76cm
Нето тежина35KGБруто тежина43KG
Loading Quantity60/20GP,  153pcs/40HQ
Подоброто решение за урбано патување
imageМаксимален проток40-55км
Максимална брзина25км/ч(попладне)
Максимално оптоварување150KG
Водоотпорно нивоIP54
Големина на гумата26 инчи напоена гума
Номинален напон на батеријата48V
Напон за внесување на полнење 110V-240V  50 или 60Hz
Капацитет на батеријата10AH-15AH
СуспензијаПредна и задна суспензија
КочницаХидраулична кочница
Брзина опремаШимано 7 нивоа
БојаЦрнМоќност на моторот250W висока брзина
Екстра функцијаПесочна гума, двојна суспензија, дигитален дисплеј
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream details
Q8 Electric Bike with Pedal Assist System Urban Commuter's Dream manufacture

СРОДЕН ПРОИЗВОД