Сите категории
×

Контактирајте се.

OUXI Electric Bikes

Дома /  Производи /  OUXI Електрични велосипеди

OUXI Електрични велосипеди

Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility

Моќен OUXI H9 Електричен велосипед Офроуд перформанси и разновидност

  • Вовед
Вовед

Електричниот велосипед OUXI H9 ги комбинира силата и разновидноста со неговата челична легура рамка. Може да се пофали со максимална брзина од 25км/ч и да се напојува со подвижна батерија од 48V 15AH која испорачува импресивен опсег од 40-60Km на асистиран режим, доаѓа со доверлив SHIMANO 7-брзински систем на брзина. Велосипедот е опремен со двојни дискови за супериорно запирање на енергијата и предните и задните суспензии за удобно возење. Содржи IP54 отпорност на вода, што го прави погоден за различни временски услови. Со опцијата да се вози само со користење на гас, помош или педали, овој спортски ѕвер од офроуд 20*4.0'' FAT TIRE тркала способен да се справи со наклоните до 25°. Прилагодливите бои на суспензијата додаваат личен допир на дизајнот. Сертифициран со CE, FCC, ROHS, LVD, EMC и EN15194 MD, овој патент дизајниран е-велосипед тежи 37KG NW и 47KG GW, спакуван во димензии од 142x28x85cm.

Материјал на рамкатаЧелична легури
Макс брзина25 километри на час (Попладне)
*Подвижна батерија48V 15AH
Една батерија
ШИМАНО 7 БРЗИНА
Полнач54.6V 2Ah
Опсег по полнеж(Помош)40-60Км
Време за полнење6h+
Максимално оптоварување150кг.
Моторна моќност250W висока брзина
Макс качување25°
Отпорен на водаIP54
Големина на гумите20*4.0'' OFF ROAD FAT TIRE
Функција(три режими)Само дрозд/само за помош/педали
КочницаДвојна диск кочница
СуспензијаПредна и задна суспензија
Боја на суспензијаЦрни /Прилабочени бои
Големина на производот165*68*110 см.
Големина на пакување142x28x85cm
Н.В.37KG
Г.В.47KG
Сертификат.CE FCC ROHS LVD EMC EN15194 MD (Со патент за дизајн)
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility factory
Powerful OUXI H9 Electric Bicycle Off-Road Performance and Versatility manufacture

СРОДЕН ПРОИЗВОД