Сите категории
×

Контактирајте се.

News & Events

Дома /  Вести и настани

OUXI ги претстави електричните велосипеди V8 од следниот ген

Фев.02.2024

Брендот OUXI неодамна го претстави високо очекуваниот V8 Electric Bicycle. Овој иновативен модел има голема брзина од 25км/ч и е опремен со подвижна батерија од 48V 15AH која може да се надгради за продолжен опсег до 80-120км во асистиран режим. Со SHIMANO 7-брзини, моќен мотор кој испорачува излез од 750W и двојни дискови, V8 обезбедува непречено и безбедно искуство во возење. Неговиот максимален товарен капацитет од 150 килограми и рејтинг на отпорноста на вода од IP54 го прават V8 разновиден и доверлив избор за ентузијастите на електрични велосипеди.

Електричниот велосипед OUXI V8 е дизајниран за перформанси и стил. Со 20*4.0'' OFF ROAD FAT TIRE тркала, три режими на возење (гас, помош, само педали), и предна суспензија за додаден комфорт, V8 нуди стабилност и контрола на различни терени. Со димензии од 142x28x85cm и тежок 37kg NW и 47kg GW, V8 е пренослив и погоден за секојдневна употреба. Неговите сертификации вклучувајќи CE, FCC, ROHS, LVD, EMC и EN15194 MD ги обезбедуваат неговите стандарди за квалитет и безбедност, што го прави врвен избор за возачите кои бараат сигурен и моќен електричен велосипед.